TEVMOT

TEVMOT E-Bülteninin Beşinci Sayısı Yayında

TEVMOT E-Bülteninin Beşinci Sayısı Yayında

Bu sayımızda Proje ekibimiz ve uzmanlarımızın kaleme aldığı makalelerde sizleri iklim ve enerji krizinde enerji verimliliğinin önemini düşünmeye davet ediyor; dünyada enerji verimli motorlara yönelik uluslararası işbirliklerini ele alıyor; ve Bakanlığımızın piyasa gözetim ve denetim alanında yürüttüğü çalışmalara değiniyoruz.

Ülkemizde enerji verimli elektrik motorlarının etkin bir piyasa gözetimi ve denetimi ile mevzuata uygunluğunu sağlamak ve test prosedürlerini güçlendirmek için Projemiz kapsamında Bakanlığımızın Metroloji ve Sanayi Ürünleri Güvenliği Genel Müdürlüğü ve TSE Gebze Elektroteknik Laboratuvarı ile işbirliğinde tamamladığımız çalışmaları kısa bir video ile sizlere aktarıyoruz.

Önceki sayılarımızda olduğu gibi pilot KOBİ’lerimizin işletmelerinde enerji verimli motorlara geçişleri ile ilgili tecrübe ve kazanımlarına kulak veriyor; ve Uşak OSB’nin başarı öyküsünü paylaşıyoruz.

E-Bültenin Enerji krizinde çözüm Enerji Verimliliği!!” temalı Ekim 2022 sayısına bu linkten ulaşabilirsiniz.

TEVMOT paydaşlarına e-posta yolu ile gönderilen e-bültene https://www.tevmot.org.tr/e-bulten/ adresinden hem abone olabilir hem de arşiv sayılarını okuyabilirsiniz.