TEVMOT

TEVMOT E-Bülteninin Dördüncü Sayısı Yayında

TEVMOT E-Bülteninin Dördüncü Sayısı Yayında

Bu sayımızı da canlı içeriklerle siz okuyucularımıza sunuyoruz. Alanında uzman kişilerin kaleme aldığı makalelerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı perspektifinden ülkemizde yürütülen enerji verimliliği çalışmalarına yer veriyor; ve TEVMOT pilot programını tamamlamamız nedeni ile TEVMOT’un KOBİ’lere sağladığı enerji dışı kazanımlara KOBİ’lerin geribildirimleri ve sahada yürütülen teknik çalışmalardan edinilen bilgileri de sayısal veriler aracılığıyla ele alıyoruz. Projenin pilot uygulamalarının dışında ayrıca yürütülüp Bakanlığımızın Metroloji ve Sanayi Ürünleri Güvenliği Genel Müdürlüğü ve TSE Gebze Elektroteknik Laboratuvarı ile iş birliğinde tamamlanan Elektrik Motorları Piyasa Tarama Test Programı’na ilişkin çalışmayı da ürünlerle ilgili piyasa gözetim ve denetim sisteminde bir denetim aracı örneği olarak inceliyoruz.

Projenin uygulama sahasında işletmesinde enerji verimli motor dönüşümü gerçekleştiren öncü KOBİ’lerin sesine önceki sayılarımızda olduğu gibi bu sayımızda da yer verdik. Gerek katılımcı KOBİ sayısı gerekse değişen motor sayısı bakımından TEVMOT Projesi’nin lokomotifi olan Uşak’ta KOSGEB Müdürlüğü, Uşak Organize Sanayi Bölgesi ve KOBİ yetkilileri ile yaptığımız röportajları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

E-Bültenin TEVMOT ile Sıfır Karbon Hedefine Doğru Adım Adım!” temalı Haziran 2022 sayısına bu linkten ulaşabilirsiniz.

TEVMOT paydaşlarına e-posta yolu ile gönderilen e-bültene https://www.tevmot.org.tr/e-bulten/ adresinden hem abone olabilir hem de arşiv sayılarını okuyabilirsiniz.